Володимир Полях: хочу зберегти емоційне піднесення на серію з Черкасами

МБК Миколаїв створив гучну сенсацію у чвертьфіналі плей-оф Суперліги Парі-Матч. Підопічні Володимира Поляха позбавили титула чемпіонів України Будівельник. Наступним випробуванням для корабелів є Черкаські Мавпи. Про підготовку Миколаєва до півфінальної серії, яка розпочнеться на другий день Великодних свят у Черкасах 10-го травня, розповів його головний тренер Володимир Полях. 
— Участь у півфіналі – це виклик за будь-яких розкладів. Бо на цій стадії рівень суперництва зовсім інший, слабких суперників тут апріорі бути не може. Хай там як, а хлопці налаштовані битися далі. Ну а що отримаємо на виході – покаже гра. Знаю, що хлопці дуже прагнуть не зупинятися на досягнутому. Радий, що вдалося їм донести – плей-оф це особливі ігри. Це при тому, що друга половина чемпіонату складалася для нас не зовсім вдало. Але було видно, що настрій був бойовий. Не хочу вдаватися – заслужено чи ні ми пробилися до півфіналу. Будемо вирішувати питання, що перед нами стоятимуть.
— Емоційне піднесення, кураж, ейфорію після перемоги у чвертьфінальній серії над Будівельником краще зберегти?
— Згоден, краще зберегти. Побоююся, щоб ми не виплеснули усіх себе у матчах з Будівельником. Було б добре, якби кураж залишився.
— З іншого боку, чи є небезпека того, що команду накриє емоційна спустошеність, яка часто є зворотнім боком медалі після успішних матчів?
— Я думав над цим, але не хочу розголошувати свою точку зору щодо цього. Прекрасно усвідомлюю, що дуже багато емоцій було виплеснуто особливо у другій грі з Будівельником. Але, на щастя, маємо невеличку паузу. Дав хлопцям відпочити і готуємося до наступного суперника. Треба чинити гідний опір Мавпам – і Черкаси, та й Будівельник, це зовсім інший рівень. У другій половині чемпіонату Черкаські Мавпи дуже сильно додали і усі хлопці це усвідомлюють, як і те, що нам буде складно. Це не одна гра, де у разі невдачі опустив голову і тихенько пішов з майданчика. Серія складатиметься щонайменше з трьох ігор, і у кожній з них треба проявити характер. Не скажу, що ми налаштовуємося на три гри – ми налаштовуємося битися. А там вже як буде, так і буде.
— З Черкаськими Мавпами ви зазнали трьох поразок у чотирьох матчах. Як запобігти поразкам у півфіналі?
— Ну, ви знаєте, з тих програшних матчів, що ми з ними зіграли у чемпіонаті, два складалися добре для нас – ми і у Черкасах вели у рахунку (11 листопада програли в овертаймі 81:86 – ред.), і дома програли у боротьбі (11 січня 76:84 – ред.). Лише в останній грі забагато програли Черкасам (13 лютого 76:96 – ред.). Підготувати ми команду підготуємо, але важливо позбавити суперника його козирів. А коли увійдемо у боротьбу – далі вже буде легше. Головне не програти стартові хвилини.
— Які козирі, на Ваш погляд, мають Черкаси?
— Це дуже швидка команда. Вони дуже швидко біжуть, у них нема яскраво вираженого п’ятого номера, але Скапінцев додався. Напрочуд високий темп вони задають з самого початку гри, тому його важливо витримати.
— Після матчів з Будівельником не маєте кадрових проблем?
— Ну, незначні травми є, але усі гравці тренуються у загальній групі, тому все гаразд. 9-го квітня вирушимо до Черкас на перші два матчі.